Tagasivaade Tallinna 32. Keskkooli juubelinädalale
28. novembrist kuni 2. detsembrini tähistati Tallinna 32. Keskkooli 40. aastapäeva tegusa juubelinädalaga. Esmaspäevast reedeni leidsid aset mitmesugused sündmused.
Esmaspäeval pakkusid kooli gümnaasiumiosa õppesuundade õpilased erinevaid tegevusi oma kaasõpilastele. Õppesuundade päeval oli mitmel moel esindatud teatrisuund, mille esitluse käigus toimusid koolis erinevad õppesuunaga seotud üritused. Näiteks toimusid kahel vahetunnil erinevad teatriõpetusega seotud õpitoad, mida viisid läbi teatriõpilased. Algklassidele toimusid mängude tunnid esimese kahe tunni ja kuuenda tunni ajal. Ka seda üritust viisid läbi õpilased.
Õppesuundade päeval toimus multimeedia õppesuuna poolt ülekooliline fotojaht – kolmes järjestikkuses vahetunnis kuulutati kooliraadios välja teema lavastamiseks ja fotona jäädvustamiseks. Teemadeks olid “Jooga”, “Balti kett” ja “Evolutsioon”, mida kõik õpilased 1.-12. klassini vabalt ja loominguliselt interpreteerisid. Teemade lavastamisse oli võimalik kaasata täpselt nii palju õpilasi-õpetajaid-koolitöötajaid, kui vajalikuks peeti. Valminud fotosid on võimalik vaadata 32. Keskkooli fotojahi ajaveebis aadressil http://fotojaht32kk.tumblr.com/. Fotojahiks ülesseatud ajaveeb nimetatakse lähiajal ümber Tallinna 32. Keskkooli koolielu fotoblogiks, kuhu on edaspidi võimalik lisada igapäevaseid meie koolieluga seotud fotosid.
Meeleolukalt möödus ajalookomisjoni poolt korraldatud miljonimäng 9. klassidele, mida viis läbi õpetaja Heiki Haljasorg. Selleks olid eelnevalt kummastki 9. klassist registreerinud 3 paari võistlejaid. Võitjateks tulid ehk miljoniküsimusele vastasid õigesti Ingrid Liivaleht ja Andre Sokolov 9a klassist. Võidusummaks olid ühe- ja kahesendistes 1.82.- eurot, mille eest võitjad said osta klassile kommi.Oli lõbus ja kõigile asjaosalistele meeldis.
Samal päeval toimus ka äriideede konkursi finaal, kus astusid võistlustulle kooli kolm parimat äriideed. Osalejateks olid 8a ja 8b klass ning 12b klass. Žüriisse olid kutsutud kooli majandusjuht Ants Ivask ning kaks 12b klassi õpilast – Maria Kristiina Ventsel ning Albert Võssokov. Tubli kolmanda koha sai 8b klass, kelle ideeks oli luua veebisait nimega klassielu.ee, mis reklaamiks üritusi, mis on koolieluga seotud. Auväärse teise koha sai 12b klass, kelle ideeks oli luua odav hotellikett. Esimese koha sai 8a klass, kelle ideeks oli müüa purustatud küpsiseid, mis teeks kokkajate elu lihtsamaks. Esimene koht sai ka sobiva auhinna – tordi Pagaripoistelt.
Lisaks liikusid õppesuundade päeval koolimajas ringi värvikad humanitaarsuuna esindajatest kirjandustegelased, kes olid enesele leidnud sobivad nurgad, kus teatraalseid etteasteid esitada. I korruse galeriikoridoris olid temaatiliselt riietunud 11d klassi õpilased Lydia Koidulaks ja Heljo Männiks. Olid lauad, mängis muusika ja laudadel vastavate kirjanike-luuletajate teosed. III korrusel olid 12d õpilased riietunud Siuru-tegelasteks, kes pikutasid rätikul, jõid „kohvi“ ja ajasid mööduvate inimestega juttu.
Teisipäeval külastasid kooli vilistlased. Päev algas vilistlaskunstnike näituse avamisega. Näitusele pani oma töid 13 vilistlaskunstnikku:
1. Reet Kiudsoo-Talimaa, tekstiilikunstnik
2. Kai Kiudsoo Värv, klaasikunstnik
3. Ilona Gaidukova, keraamik
4. Jana Einard, tekstiili-, moe- ja ehtekunsnik
5. Kristi Paap, ehtekunstnik
6. Karina Makajeva Lichfeld, graafik
7. Mart Anderson, kirjakunstnik
8. Ivi Soomer Pihl, fotograaf
9. Andres Kull, sisearhitekt
10. Ella Käi Dru, nahakunstnik
11. Harrastuskunstnikud Kaire Kungla, Marika Jürgenson Lunden, Katrin Reispass
Näituse kujundas sisearhitekt Veiko Tammer. Fotograaf Ivi Soomer Pihl jäädvustas mälestuseks kõik näitusele välja pandud tööd.
Samal päeval andsid mitmed vilistlased praegustele õpilastele tunde – Jaanus Vaiksoo, Andrus Kivirähk, Taavi Veldi, Andres Jakovlev, Aleksandr Popov, Kristjan Endrikson, Kristjan Kalkun, Valdo Jahilo, Kalev Järvela, Kadi Jaanisoo, Leif Kalev, Peep Jahilo, Ülo Mattheus, Andrus Vaarik, Toomas Hiio, Priit Pirsko, Hannes Kont, Martin Ehala, Heiki Suurkask.
Lisaks toimusid algklassidele kunsti töötoad, mida juhendasid näitusel osalenud vilistlased. Reet Kiudsoo-Talimaa tunni teemaks oli “Loomislugu”. Tundi alustati regilaulu laulmisega, laulu teemal sündis templitehnikas ühispilt. Ella Käi Dru tegi lastega nahatükkidest pilte. Veiko Tammeri juhendamisel meisterdasid õpilased rütmipille.Tunni lõpus lauldi kitarri ja rütmipillide saatel koos kunstnikuga tema enda loodud laulu “Koolirock” ja teisigi laule. Ilona Gaidukova ja Karina Makajeva- Lichfeld õpetasid lastele savitööd. Tunni käigus valmisid küünlaalused ja keraamilised piparkoogid. Jana Einardi ja Kaire Kungla juhendamisel trükiti klassis T-särkidele pilte ning valmistati pärlitest ehteid.
Aegade jooksul meie koolis õppinud tuntud eestlastest ja nende poolt õpilastele jagatud õppetussõnadest valmis ka videolõik telesaatesse Ringvaade –
http://etv.err.ee/index.php?05593527&video=2128.
Kolmapäeval toimusid kooli juubelinädala raames temaatilised üritused koondnimetuse „Mens sana in corpore sano“ ehk maakeeli „Terves kehas terve vaim“ all. Koolipere oli jaotatud kolme vanuserühma: gümnaasium, põhikool (5-9 klass) ja mudilased (1-4 klass). Nende vanuserühmade vahel toimusid võistlused spordisaalis. Iga klassi esindas 10-liikmeline segavõistkond ja klassijuhataja. Üksteisega võeti mõõtu teatevõistluse formaadis ja traditsioonilistel aladel nagu kotijooks, „karupüksid jalga“ ja „kepp otsaette“. Võistlused toimusid väga aktiivses ja emotsionaalses õhkkonnas. Kokkuvõttes näitasid parimaid tulemusi 9a, 12c, 1a ja 4a klass.
30. novembril leidis aset Kultuuritaip eri ehk kooli 40. juubelile pühendatud ülekooliline viktoriin, millest võtsid osa kõik 31 klassi. Kooli sisemikrofoni kaudu esitati kümme kooli minevikku ja ka tänapäeva puudutavat küsimust, mille koostamisel olid abiks stendid kooli ajaloost. Seega sai iga klass ennast eelnevalt harida.
• 1.-3. klasside arvestuses olid tublimad 3.b (1. koht), 3.a ja 1.b (jagavad 2. kohta) ning 2.b (3. koht).
• 4.-6. klasside edukamad olid 6.b (1. koht), 4.b (2.koht) ja 6.a (3. koht).
• 7.-9. klasside hulgas särasid oma teadmistega 9.b (1. koht), 7.b (2. koht) ja 9.a (3. koht).
• 10.-12. klasside arvestuses jagasid 1. kohta 10.a, 10.d, 11.a, 11.c, 11.d ja 12.b. Teiseks tulid 11.b, 12.a, 12.c ning 12.d. Kõik ülejäänud jäid kolmandaks.
Neljapäeval valmistasid kõik klassid sünnipäevale kohaselt meie kooli 40. tähtpäevale pühendatud tordi. Erilise retseptiga varustatud suuremaid ja väiksemaid, soolaseid ja magusaid torte sai imetleda aulas neljapäeval, 1. detsembril pikemate vahetundide ajal. Tordinäituse külastajaile jäid eriliselt silma algklasside tordid, mis oma mõõtmetelt ja kaunistustelt olid fantaasiarikkad ja tegid silmad ette nii mõnelegi põhikooli- ja gümnaasiumiklassi pidupäeva maiusele. Kiidusõnu pälvis ka 9.A klassi loov lähenemine, milleks oli kooli motost tulenev kaarti ja kompassi kujutav šokolaaditort. Lisaks maitsmis- ja nägemismeelele ergutati sel päeval aga ka vaimu. Nimelt demonstreerisid multimeediaõpilased oma oskusi, näidates kooli sünnipäevaks valminud temaatilist filmi. Koolipäev lõppes ühise tordi söömisega oma koduklassis.
Reedene pidupäev algas varajaste ettevalmistustega Salme Kultuurikeskuses. Kell 17.00 algas pidulik ja mitmekülgne kontsertaktus. Üles astusid teatriõppe õpilased kooli ajaloost pärinevate eluliste lavastseenidega kui ka luuletustega. Esinesid kõik kooli muusikalised kollektiivid ja solistid, lisaks ka vilistlaste ja õpetajate ansambel, kelle repertuaari kuulusid erinevad numbrid ooperi aariast kuni Lõuna-Aafrika rahvalauludeni. Õpetajad esitasid ka tantsukava. Kõik see oli põimitud ühtseks tervikuks, mis iseloomustab hästi Tallinna 32. Keskkooli. Kogu aktuse sisu andis hea ülevaate kogu meie kooli koostegemise soovist ja kunstilisest ning huvitegevuslikust tasemest.
Õhtu kulmineerus vilistlaste peoga Salme Kultuurikeskuses, mida sisustas taaskohtumise melu ja ansambel L´Dorado.
Tallinna 32. Keskkool tänab kõiki asjaosalisi, kes aitasid kaasa juubelinädala sündmuste õnnestumisele! Suur aitäh teile!