12. klassid külastasid Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli

 

Tallinna 32. Keskkooli 12. klasside õpilased käisid reedel, 26. veebruaril Tartu Ülikoolis ja Eesti Maaülikoolis. Neist esimeses said õpilased valida viie teaduskonna vahel. Biomeedikumis toimus meditsiiniteaduste erialade tutvustus. Tuuli Ruus rääkis arsiteadusest, Jelena Sokk füsioteraapia ja kehakultuurierialdest ja Georg Lanno proviisori erialast. Koos Kaido Reiveltiga külastati Physicumi laboreid ning Kalle Olli tutvustas loodus- ja täppisteaduste erialasid. Kolmas grupp sai külastada Iuridicumi, kus Jaan Ginter tutvustas õigusteaduskonda ning Kristina Kutsar ja Tallinna 32. Keskkooli vilistlane Heleen Pokk rääkisid majandusteaduskonnast. Vanas Anatoomikumis said õpilased kuulata Alar Kilpi (Riigiteaduste instituut), Inga Kaldi (Ühiskonnateaduste instituut) ja Madis Vasserit (Psühholoogia instituut). Viiendale grupile tutvustas Liina Tojak humanitaarteaduste valdkonda; Egert Merelaid tutvustas haridusteaduste ja õpetaja eriala ning Reet Horn eripedagoogika suunda. Tartu Ülikooli külastus lõppes peahoones Tuuli Kaldma ülikooli sisseastumise infotunniga ja giidieksursiooniga.

Eesti Maaülikoolis said õpilased valida viie töötoa vahel. Esimene neist oli inseneeria. Töötuba koosnes kahest osast, mis toimusid maaülikooli Tehnikamajas. Pneumaatika töötoas uuriti, kuidas panna õhk enda kasuks tööle. Kuidas liigutada asju õhu jõul? Töötati koos välja elektriliste ja pneumaatiliste ahelate skeemid ning vaadati, kuidas õhu jõul saaks ühest kohast teise tõsta kasvõi kaldale uhutud vaala. Kütuste töötoas mõõdeti küttepuudes olevat energiahulka – määrati halgude mahtu, massi, niiskust. Maastikuarhitektuuri töötuba toimus Maastikumajas. Lahendati linnaruumi planeerimisega seotud ülesandeid ning seigeldi kolmemõõtmelises maastikuteatris. Metsanduse töötoas said õpilased maaülikooli metsapatoloogia laboris (Metsamajas) ise teha preparaate puude haigusetekitajatest ning neid mikroskoobi all vaadelda ning seejärel mälestuseks kaunist mikromaailma pildistada. Toidu töötuba koosnes kahest osast. Esimene osa toimus maaülikooli mikromeiereis, kus saadi teada, kuidas piimast teha jäätist, juustu ja muud head ja paremat, ning vaadati, millised toiduained mikroskoobis välja näevad. Teine osa toimus Metsamajas, kus hinnati erinevate tegurite (mulla omadused, ilmastikutingimused jne) mõju teraviljade kasvule ja kvaliteedile. Veterinaaria töötuba toimus maaülikooli suur- ja väikeloomakliinikus. Suurloomakliinikus tehti hobusele ülevaatus ehk kuulati tema südant, kopsusid, sooli jne. Väikeloomakliinikus uuriti loomade röntgenpilte ja prooviti ultraheliaparaadiga töötamist.

Tallinna 32. Keskkooli 12. klasside õpilased ning klassijuhatajad Reet Tomusk, Anu Mõttus, Maria Mägar ja Krista Kiisler tänavad Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli meeldiva koostöö eest. Suured tänud keskkonnaõpetuse õpetajale Piret Vachtile ning Tallinna Ülikooli üliõpilastele Keity Müürile ja Liivia Agule.