Õuduste labürint Halloweeni ajal
31. oktoobril tähistati meie koolis esmakordselt Halloweeni, mille puhul ehitasid abituriendid aulasse õuduste labürindi ja toimus stiilipäev.
Labürint osutus väga populaarseks – kokku külastas seda päeva jooksul ligemale 150 1.-12. klasside õpilast. Labürinti oli võimalik läbida koos giidiga pikkadel vahetundidel väikeste gruppide kaupa, kuid kasvanud soovijate arvu tõttu sai seda külastada ka tundide ajal koos klassijuhatajaga. Halloweeni labürint kujutas endast pimedat ruumi, mustast kilest ehitatud seinu ja nendel vahele paigutatud asju ning tegelaskujusid. Näiteks oli võimalik kohtuda peata ratsanikuga, kahvatu tüdrukuga voodil, valge daamiga, mungaga, hullunud klouni ja teistega. Kui nooremad õpilased ehmusid kohati väga, oli ka suuri, kel ei liikunud raja läbimisel ükski närv.
Halloween on meie kultuuris veel võrdlemisi võõras ja Ameerika popkultuuri kuuluv traditsioon, kuid peaaegu kõik on midagi selle kohta kuulnud. Halloweeniga tähistatakse paljudes maades hingedepäeva ja -aega, kui oodatakse koju varem elanud inimeste hingi, kelle mälestuseks süüdatakse küünlaid. Halloweeni nimi tuleneb lühenenud nimetusest “pühakutepäeva laupäev” (All Hallows’ Even, Hallow tähendab vanainglise keeles pühakut), kuna 1. novembril on kristlikus maailmas, eelkõige roomakatoliiklastel, kõigi pühakute päev. Halloweeni tähistatakse mitmel pool läänemaailmas, kõige enam aga USA-s, Iirimaal, Suurbritannias ja Kanadas. Halloween on tänu oma pikale ja keerulisele ajaloole kombinatsioon paljudest traditsioonidest, millest tähtsamad on vana keldi püha Samhain, pühakutepäev ja hingedepäev.