Töövarjupäev kutsub taas!

 

Tänavu 17. novembril toimub juba 20. korda Töövarjupäev, mis on Junior Achievement Eesti karjäärialane programm, mille käigus on gümnaasiumiõpilastel võimalus ühe tööpäeva vältel heita pilk oma ala spetsialisti päristöö olemusse. Igal aastal võtab töövarjupäevast osa umbes 3000 õpilast ning seega sama palju ettevõtjaid ja oma ala spetsialiste.

Miks osaleda töövarjupäeval?

  • Saad tutvuda sind huvitava ameti esindaja igapäevatööga.
  • Saad aimu oskustest ja isiksuse omadustest, mis on vajalikud tööalase edu saavutamiseks.
  • Saad näha ja tunnetada reaalset töökeskkonda.
  • Saad teada, millised on tööandjate ootused.
  • Saad luua kontakte ja suhelda inimestega, kes arendavad ettevõtlust ja ühiskonda.
  • Saad veenduda, kuidas koolis õpitavad teadmised tööle asudes rakendust leiavad ja arvatavasti palju muudki põnevat.

Huvilised gümnasistid toimivad nii:

1. Leia endale inimene, kelle töövari tahaksid olla, võta temaga ühendust ja jõua kokkuleppele, milline see päev nii tema kui ka sinu jaoks välja näeks (sh millal, kui kaua, kus, millega ja kuidas koos toimetate). Arvestada tuleb sellega, et üht ja sama inimest saab varjutada reeglina üks õpilane, aga ka sellega, et n-ö varjutamise aeg on sel päeval vähemalt 4-5 tundi.

2. Leia koolist üks õpetaja, kelle tunnis oma töövarjutamise päevast saaksid klassile kuni 10-minutilise ettekande pidada. Tore, kui see õppeaine oleks ka kõige lähedasem sellele valdkonnale, millega tutvumas käisid.

3. Töövarjupäeval osalemiseks täida registreerumisankeet. Registreerumine kestab pühapäevani, 13. novembrini (k.a). Kes hiljaks jääb, sel seekord kaasalöömiseks võimalust ei ole!

4. Enne töövarjuks minekut prindi klassilisti infokirja manusest välja tööleht, mille täitmist tuleb kindlasti alustada juba kohapeal koos varjutatavaga. Samuti tuleb töölehele võtta varjutatava inimese allkiri. Täidetud töölehti ootab õppealajuhataja Kerstin Vessik enda kätte kuni kolmapäevani, 23. novembrini (k.a).

5. Pärast varjutamist esine kokkulepitud ainetunnis oma klassile kuni 10-minutilise ettekandega, vasta kaaslaste küsimustele ja innusta neidki oma tulevikule aktiivsemalt mõtlema, selles suunas konkreetseid tegusid ette võtma.

6. Pärast varjutamist saada tänukiri töötajale, kelle varjuks olid. Vastava tänukirja blanketi võib küsida aadressilt junior@ja.ee, samas võib selle ka vabalt ise kujundada ja sõnastada.

Registreeruda saab siin: https://goo.gl/forms/xyCwLPAMyct07kO93

Küsimuste korral, pöördu õppealajuhataja Kerstin Vessiku poole!