Kalevipoeg, Jack Sparrow ja Naissaare naised ehk teatrinädal Tallinna 32. Keskkoolis
Tänavune teatrinädal pakkus meie kooli õpilaste mitmesuguseid lavalisi etteasteid, kuid ei puudunud ka töötoad, külalised ja kooliraadiost kõlavad erinevad jutustused.
Teisipäev oli pühendatud töötubadele. Külas käis vilistlane Mare Bachman koos grimmikooli õpilastega ja Tallinna Linnateatri valgustaja Emil Kallas. Grimmi töötuba põhjustas koolimajas suurt tähelepanu ja elevust, sest valmisid kõigile tuntud tegelased, kes nägid väga tõetruud välja: Jack Sparrow, ärtu emand, Kübarsepp ja Michael Jackson. Modellideks olid meie õpilased. Lisaks said kõik soovijad endale erinevaid võltsarme ja haavasid. Valgustehnika töötoas räägiti teatrietenduste ja lavade valgustamisest ning valguse osast kujundamisel. Ettekanne pakkus huvilistele mitmekesist materjali.
Kolmapäeval käisid külas Viimsi Kooli teatritrupp K.O.K.K ja EMTA hääletehnika õppejõud Anne Türnpu. Viimsi Kooli teatritrupp esitas etenduse “Elu ei saa nii põnev olla?”, mis põhines meie kooli õpilase Karl Silvar Alemaa luuletustel. Samal päeval vaatasid algklassid üheskoos emakeelenädalal filmitud videot, kus algklasside õpilased ise erinevate tekstidega esinesid. Kolmapäeval astus üles ka esimest aastat tegutsev põhikooli draamaring, kes tõi lavale “Kalevipoja” dramatiseeringud.
Ka neljapäeval astus lavale põhikooli draamaring, esitades läheneva 1. aprilli puhul naljalugusid. Neljapäeval oli kõikidel huvilistel võimalik tulla vaatama 12.d klassi tüdrukute etendust “Naissaare naised”, mida kanti ette Rannarahva Muuseumis veebruarikuus raamatu “Kourdumehed, pitskleidid ja meremiinid – mitmepalgeline Naissaar” esitlusel.
Enne “Naissaare naiste” etendust tehti teatavaks draamatekstide konkursi võitjad. Põhikooli astmes paistis silma Lilly-Johanna Retsä näidend „Jõulud“ fantaasiarikka süžee ja värvikate tegelaskujudega. Gümnaasiumi astmes oli eriline sügava mõttelennu ja sisekaemuse poolest Anna Kõuhkna ja Karolin Kõrre näidend „Klaar“. Õpetaja Maarja Tinni näidend „Sünnipäevapidu“ oli täis humoorikust ning karakterid olid kujundatud elutruult. Žüriisse kuulusid Eesti Draamateatri dramaturg Mihkel Seeder, Kerstin Vessik, Minna Kohjus ja Merilin Schults. Lähiajal on võimalik kõiki võidutöid laenutada ka kooli raamatukogust. Draamatekstide konkurssi toetasid Eesti Draamateater, Theatrum ja No99.
Neljapäeva ja teatrinädala lõpetas lõbus eksperiment “Vabamikrofon ehk naljade rääkimine” aulas. Ettevõtmine ei olnud küll rahvarohke, kuid spontaanne, lõbus ja publikule meelepärane. Õdusas õhkkonnas kanti ette nii anekdoote kui ka päriselt sündinud humoorikaid lugusid.
Aitäh kõikidele osavõtjatele, külalistele ja korraldajatele!