Loodusviktoriini tulemused

 

Tallinna 32. Keskkooli loodusainete ainesektsioon tänab kõiki 7. veebruaril toimunud loodusviktoriini osavõtjaid; Tallinna Saksa Gümnaasiumit; korraldajaid (12.b klassi õpilased); abilisi; žüriiliikmeid (Katrin Väljataga, Meriliis Kotkas, Mati Kaal ja Aarne Silas); Tallinna 32. Keskkooli vilistlast ja ajakirja Eesti Looduse peatoimetajat Toomas Kukke ning toetajaid (MTÜ Loodusajakiri, Eesti Pandipakend ja Energia Avastuskeskus).

Palju õnne võitjatele!

Gümnaasium:
1. koht Tallinna Saksa Gümnaasium (Mihkel Annus, Laura Kranich, Riina Joamets, Joosep Järve ja Martin Leopard)

2. koht 12.C (Urmet Piiling, Ülo Pajutee, Grete Raudsepp, Kristjan Kalev Nuus ja Elvis Georg Kaste)

3. koht 10.B (Peeter Tarvas, Maria Kivari, Jan-Kristjan Repnau, Triin Kask ja Estrella La Bombard)

Põhikool:
1. koht 8.A  (Jasper Laur, Katariina Järve, Christopher Rammul, Taavi Karjel ja Sven-Markus Loorits)

2. koht  Tallinna Saksa Gümnaasium (Ingrid Rand, Mari Saffre, Emili Ellervee, Eduard Ellervee ja Martin Saal)

3. koht 9.B (Liisa Maria Vokk, Grete Liis Puhm, Helena Reimo, Killu Brita Ingel Sarnet ja Gerda-Liis Nurmjõe)

Žüriiliikmed:

1. Mati Kaal

Zooloog ja loomaökoloog Mati Kaal on olnud loomaaianduses tegev ligi  48  aastat ja sealjuures  juhtinud Tallinna Loomaaeda 1975. a. oktoobrist kuni 2016. a. juulini. See on andnud talle võimaluse oma igapäevategevuse ja mitmete ametireiside käigus lähedalt kokku puutuda väga paljude eksootiliste elukate, iseäranis suurimetajate ja nende uurijatega kogu maailmast.

2. Katrin Väljataga

On sündinud 1975. aastal Tallinnas ja kasvanud üles Mustamäel. Ta tahtis väga igasuguseid erinevaid asju õppida ja ühtlasi päästa vaalad ning läks ülikooli õppima loodusteadusi. Ta on töötanud Ardu Põhikoolis loodusainete õpetajana, Keskkonnaagentuuris keskkonnaseire ja keskkonnaanalüüsi osakondade juhatajana ja meie koolis  keskkonnaõpetuse õpetajana. Praegu on ta projektijuhina tööl keskkonnauuringute firmas Estonian, Latvian & Lithuanian Environment OÜ ning kuulub MTÜ Keskkonnateave juhatusse. Lisaks tegeleb ta sukeldumisega, sest veealune maailm on imeilus.

3. Meriliis Kotkas

Meriliis Kotkas on suur loodus- ja matkahuviline, roheline eluviis on tema südameasi. Meriliis õpib hetkel Tallinna Ülikoolis doktorantuuris ökoloogiat. Algklassides õppis ta Tallinna 32. Keskkoolis. Meriliis on lõpetanud keskkonnakaitse ja rakendusbioloogia eriala Eesti Maaülikoolis. Lisaks ülikooliõpingutele töötab ta Eesti Rohelises Liikumises projektijuhina ja korraldab rabamatku. 

4. Aarne Silas

1969. aastast on tegelenud füüsikaga, kui asus õppima praegusesse Tallinna Ülikooli. 1974. a asus ta tudengina tööle 37. kk laborandina ja augustist ka füüsika õpetajana. 1977.a kutsuti Aarne Silas TTÜ-sse, kus ta töötas 13 aastat inseneri ja labori juhataja ametikohtadel. 1991.a asus ta üleviimise korras looma Tallinna Tehnikagümnaasiumi kooli direktorina, kus töötas kolm aastat. Aarne Silas on töötanud erafirmades, GAG-sse, Rock al Mare koolis, K. Pätsi vabaõhukoolis, Reaalkoolis ja nüüdseks Tallinna 32. Keskkoolis. Aarne Silas on ~10 a olnud Tallinna füüsikaõpetajate aineühenduse juhataja. Vabal ajal ta reisib, ujub, sõidab jalgrattaga, mängib lauatennist ja võrkpalli. Kalamehena püüab igal aastal vähemalt ühe haugi ja mõnikümmend teist kala. 

Pilte vaadake galeriist.
Toetajad:

Toomas Kukk

Sündinud 1971. aastal Tallinnas. 1989. aastal lõpetas Toomas Kukk Tallinna 32. Keskkooli ja 1993. aastal Tartu Ülikooli bioloogias. Aastast 1991 töötab Zooloogia ja Botaanika Instituudis (alates 2005. aastast Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudis).

Aastatel 1993–2000 oli Toomas Kukk Eesti Looduseuurijate Seltsi botaanikasektsiooni esimees, aastast 1994 kuulub seltsi juhatusse. Aastast 1997 on ta Pärandkoosluste Kaitse Ühingu esimees. Aastast 1998 Eesti Teaduste Akadeemia Looduskaitse Komisjoni liige. Ta on ajakirja Eesti Loodus peatoimetaja.

Ta on koostanud Eesti floora ja selle uurimise ajaloo ülevaateid. Eriti põhjalikult on ta uurinud karutubaka (Pilosella) perekonna süstemaatikat. Samuti on ta kirjutanud Eesti puisniitude levikust ja ökoloogiast.

Loodusviktoriini pildid [GALERII]