Algklassid osalesid loodusõppe programmides.
Virve Roosimäe, eestvedamisel oli meie kooli esimestel klassidel ja 3.a klassil suurepäeane võimalus osaleda 2012/2013. õppeaastal väga huvitavatel loodusõpetuse õppekava igati toetavatel õppereisidel. Õppekäigud toimusid Nõva, Oandu, Aegviidu ja Viimsi Loodusõppekeskusesse. Projekti “Koolinoorte õppekäigud loodusesse: metsa, raba ja veekogude elukoosluse ja probleemistiku tundmaõppimiseks” finantseeris Sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Mõned näited huvitavatest ja harivatest õppereisidest:
OANDU
Tallinna 32. Keskkooli 1.b ja 1.c klassi õpilased omandasid 17. oktoobril teadmisi Oandu Loodusõppekeskuses. Õppereisi teemaks oli „Mets kui apteek“. Lapsed õppisid tundma taimi ja loomi, külastasid metsa-apteeki ning said teada, kuidas elasid inimesed vanasti. Vihmasele ilmale pakkus vaheldust käeline tegevus, mille käigus kujundati nimekaart ravimtaimede nimetusi kasutades.
Oleme tänulikud väga huvitava õppepäeva eest!
AEGVIIDU
18. aprillil osalesid 1.a ja 1.c klassi õpilased loodusõppe programmis „Kes elab metsa sees?“. Aegviidu RMK keskuses olevate loomade topiste, nahkade, loomakoljude ja pildimaterjali põhjal said õpilased väga põhjaliku ülevaate meie metsades elavatest suurematest ja väiksematest imetajatest. Õpiti tundma loomade jälgi, kuulati juhendaja huvitvat juttu loomade elu- ja käitumisviisidest, õpiti märkama looduses loomade tegutsemise jälgi. Lapsi õpetati linde vaatlema ja neid ära tundma nii välimuse kui linnulaulu järgi. Kasutades ära inimese erinevaid meeli (kompimine, haistmine,nägemine) õpiti tundam ka metsas elavaid taimi ja nende vilju.
Vahetus looduses õpperajal õpiti, kuidas looduses käituda, õpiti tundma õpperajal olevaid taimi, putukaid ja kahepaikseid ning saadi teadmisi erinevatest maastikuvormidest.
Väga vahva elamuse saime ka Aegviidu kooli õpilaste loodusfotode näitusest.
NÕVA
19. aprillil sõitsid meie kooli 1.b ja 3.a klass Nõva loodusõppekeskusesse, et osaleda õppereisil, mille teemaks „Maa, mis tõuseb merest“.
Liivaluited, muistse mere rannik, merekohin, maa, mis tõuseb merest – see on Nõva. Seekordse külastuse eesmärgiks oli tutvuda Lääne-Eesti rannikuga ning näha, kuidas meri on seda maad oma käe järgi voolinud. Saime ka teada, et Nõva lähedale merre on kukkukud kunagi ammu-ammu metoriit. Huvitav oli maketilt näha, kuidas see väike taevast kukkunud kivike on muutnud merepõhja. Saime võimaluse külastada ka Nõva looduskeskuse vastvalminud peamaja, mis lõhnas veel uhiuuelt.
Merevee ohtlikkust said omal nahal tunda kaks 1. klassi poissi. Nagu giid Meigo teadis rääkida, olevat meres elav Jõmm nad tahtnud kaasa viia. Mine sa tea, kas oli Jõmmil seekord isu täis või viskas ta niisama nalja, aga poisid pääsesid seekord vaid ehmatusega.
Otse mererannas pidasime maha vahva pikniku kaasa pandud toidu ja joogiga. Kõht täis, meel rõõmus – nii algas meie tagasisõit Tallinna.
VIIMSI
3. juunil sõitsid 1.a ja 1.b klass tutvuma Viimsis asuva Tädu õpperajaga. Seekordse retke teema oli „Jalajälge jätmata“. Selleks, et metsale hea sõber olla, peame teadma reegleid, mis kehtivad looduses liikujale. Kuidas end metsaretkeks ette valmistada, kuidas käituda tõelise loodusesõbrana, mida tähendab säästlikkus, mis on igaüheõigus – seda kõike õppisime koos praktiliste tegevuste ja mängudega metsarajal.
Ilmaga oldi meid sedapuhku rohkesti õnnistatud – lõõskav päike ja pea 30-kraadine kuumus. Metsas puude varjus oli sel päeval tõeline rõõm olla. Kui vaid sääsed oleksid olemata olnud…
Pärast retke ootas meid metsatukas piknikupaigas taas väike kosutav eine, peale mida alustasime väsinult, kuid õnnelikult tagasisõitu kooli poole.
Kõigi nende õppepäevade kokkuvõtteks saame kui ühest suust öelda, et oleme väga tänulikud firmale Kohaliku ja Regionaalarengu Partnerid MTÜ ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse Sihtasutusele, kes meile kõik need vahvad õppereisid võimalikuks tegid!