SÕBRAPÄEV

 

Charlie Chaplin on öelnud ühes mõjuvõimsaimas 20. sajandi kõnes “Suur Diktaator”: “Ma ei taha kellegi üle valitseda ega kedagi vallutada. Me kõik tahame üksteist aidata. See on inimloomuses. Me tahame elada koos õnnes, mitte õnnetuses. Me ei taha vihata ega põlata.(…)
Me mõtleme liiga palju ja tajume liiga vähe. Rohkem kui masinlikkust vajame inimlikkust. Rohkem kui nutikust vajame lahkust ja õrnust. Ilma nendeta täidab elu vägivald ja kõik hukkub.”

Valentinipäev ehk sõbrapäev on hea võimalus näidata, et me pole masinad, vaid inimesed, kelle sees peitub vägi muuta elu ilusaks ja kauniks.

Tähistame 14. veebruaril seda päeva meiegi!

1) Traditsiooniline südametemäng (9.-12. klass ja õpetajad)
Hommikul kooliuksest sisse tulles leiad toredad inimesed, kelle käest saad soovi korral võtta numbriga südame. Kinnita see endal riietele kuskile nähtavasse kohta. Sinuga sama numbri saab ka keegi teine sellest koolist. Teie ülesanne on üksteist leida.

2) Fotonurk
Eesotsas kooli ühe kõige sõbralikuma noormehe Jürgen Vainolaga on 14. veebruaril kusagil koolimajas koht, kus saad oma südamesõbraga pilti teha.

3) Kirjakast ja roosi- ja koogimüük
2. korruse koridoris ootab sind punane kirjakast, kuhu saad olulistele inimesele kirju jätta. Kohe selle kõrval on kõigil võimalus näidata erilist südamlikkust – aktiiv müüb päris suurel hulgal roose, mida saad kinkida niisama või anda edasi koos kirjaga ning noorteparlament müüb oma rooside kõrval ka õpetajate küpsetisi. Kunstiõpetaja Leeve paneb samas kõrval välja kaardimüügi.
Kirjakasti kõrval on valmis ka kibekiired kullerid, kes kirjad (soovi korral ka roosid) vahetunni lõpus kohale toimetavad.

4) Vahetunnimängud
9.40 vahetunnis on aulas mäng kõigile nendele, kes võtsid omale punase südame. Rohkem me praegu ei reeda.
10.40 vahetunnis on aulas mäng, kuhu tule kellegagi koos. Ideaalis võiksid tulla oma selle päeva “südamesõbraga”, kuid kui ei leia või on mingi muu põhjus, siis võid kaasa võtta ka muu sõbra.
11.40 5.-8. klasside mäng

5) Stiilipäev
Stiiliga on sel päeval nii, et leia koolist endale sõber või mitu ning olge “ühtekad”. Nii lihtne ongi!

Lisaks ärge olge üllatunud, kui koolikellad on tavapärasest pisut teistsugused.

Seniks armastust ja mõistmist!
Sinu aktiiv ja noorteparlament

Meediagrupi tehtud sõbrapäeva video: [LINK]