Aasta Taiwanis: palju inimesi ja uued kombed

 

Kolmapäeval, 5. detsembril käis 12.d klassil inglise keele tunnis projekt Library raames külas Katriin Laanet, kes rääkis oma põnevast aastast Taiwanis.

Taiwan asub Hiina Rahvavabariigist kagus. Riigis elab 23 miljonit inimest, pealinnas Taipeis 2,6 miljonit. Katriin jõudis Taiwani tänu stipendiumile, mille ta sai organisatsiooni Taipei Mission kaudu. Katriin lahkus Eestist mullu augustis ning naases 4 kuud tagasi.

Katriin jagas meiega huvitavaid seiku elust Taiwanis. Taiwanlastel on kaks nime: üks lääne nimi ja teine hiina keeles. Lääne nime on väga lihtne muuta, seega on tavaline, et ühel päeval on kellegi nimi Jennifer ja järgmisel Sharon. Sealsed elanikud on väga religioossed, kõikjal leidub templeid. Samamoodi on peaaegu iga nurga peal 7-11 ehk Eesti mõistes multifunktsionaalseid poekesed, kus saab maksta arveid, osta sooja toitu ja snäkke, aga ka rongipileteid jne.

Toitu süüakse ja valmistatakse tavaliselt hiina pulkadega. Neid ei torgata kunagi toidu sisse, sest see on ebaviisakas. Taiwanis ei kasutata maitsestamisel soola ega pipart, vaid sojakastet ja äädikat. Süüakse erineval kujul tofut ja marmelaadi. Sooja tõttu ei ole tänavatel prügikaste, vaid prügiauto sõidab teatud kellaaegadel mööda tänavat ja inimesed ootavad seda, et oma prügikott üle anda. Prügiauto tunnuslaul on Beethoveni „Für Elise“.

Oli inspireeriv kohtumine!

Lisalugemist leiab Katriini blogist: [LINK]