Oma kooli päeva tähistamine 31. jaanuaril

 

Oma kooli päev algas koolimaja ees piduliku lippude heiskamise ja kooli direktor Aivo Toomistu avakõnega. Lippe heiskasid abituuriumiklasside esindajad. Kooliperet tervitas vilistlaskogu juht Anto Liivat. Lauldi kooli laulu selle looja, vilistlase Villu Valdmaa eeslaulmisel. Kuna laupäeval, 29. jaanuaril oli projektipäev, mille raames ehitasid õpilased kooliümbrusesse erinevaid lumekujusid, siis andis direktor üle karikad tublimatele skulptuure valmistanud klassidele. I-IV klasside üldvõitja on IIa „Eesti rahvuspoeg – Kalevipoeg paadiga koju naasmas ehk lihtsalt öeldes „Talendid koju!““, V-IX klasside parimaks tuli Vb töö eest „Trepp taevasse, kus üks silm, nagu teatrile kohane, nutab ja teine naerab“, X-XII klasside võitja on XIb. Nende töö „Kultuuriväravad“ tõestavad, et kõrgeid kultuurisambaid on võimalik ehitada vaid higi ja vaevaga.
Pärast avamist suunduti kooli siseõue, kus toimus suur kunstisündmus – ligi 800 õpilase, õpetaja ja külaliste silme all avati kuivanud vahtrapuust valmistatud valgusskulptuur. Skulptuuri autor on Martti Kalamees Alius Lux OÜ-st. Nagu kooli direktor avamistseremoonia sissejuhatuses rõhutas, on valgust ja tuld peetud inimeste seas pühaks juba aegade algusest. Tuli on olnud soojuse, valguse, kodu ning turvatunde sümboliks. Tuli ja valgus olid inimestele kaitseks ka kõige halva eest. Inimesed uskusid tuld ja sellega kaasnevasse valgusesse. Koolijuht rõhutas, et kõik kohalviibijad on tunnistajateks ühe tee leidmisel pimedusest valgusesse. Kuna kool ja kodu on ennekõike need kohad, mis täidavad meie südamed valguse, soojusega ning pakuvad turvatunnet, siis avaldas koolijuhataja lootust, et skulptuuri avamisega saabuv valgus toob kooliõuele palju soojust ja turvatunnet ning pakub kogu kooliperele kaitset kõige halva ja kurja eest. Xd teatrisuuna õpilased esitasid füüsilise improvisatsiooni teemal „Teekond pimedusest valgusesse“. Järgnes ilutulestik ja valgusskulptuur oligi avatud.

Kell 10.00 asusid kõigis 30 klassis tunde andma vilistlased. Oma kooli külastamine ja õpilastega suhtlemine on juba aastaid kestnud traditsioon. Vilistlased jutustasid õpilastele oma tööst, huvialadest, päevakajalistest teemadest, aga anti edasi ka otseselt õppimises vajalikke teadmisi.
Oma kooli päeval andsid tunde järgmised vilistlased: Andrus Kivirähk, Katriin Laanet, Mihkel Roolaid, Kaire Papp, Piret Soosaar, Liis Varik, Liina Kanger, Eeva Koplimets, Urmas Vaino, Villu Valdmaa, Mirjam Mesak, Saara Kadak, Kaidi-Kerli Kärner, Lauri Pedaja, Sven Pertens, Erki Tulk, Märt Roogna, Jakob Saks, Peep Siitam, Sander Sõõrumaa, Raul Kaevand, Martin Ehala, Jaak Mikkel, Juhan Kivirähk, Kadi Jaanisoo, Anne Veesaar, Valdo Jahilo, Siim Boikov, Andres Sooneste, Ilmar Tomusk ja Raivo E. Tamm.
Aitäh vilistlastele ning rõõmsa taaskohtumiseni!
11.05 alanud pressikonverentsil vastasid juhtkonna liikmed IX – XII klasside esindajate rohkearvulistele küsimustele. Pressikonverentsi juhtis kindlakäeliselt teatriõpetaja Marika Reinmann. Küsiti näiteks, kas ka õpetajad peavad täitma koolireegleid, kas nende rikkumise eest peaks õpetajad karistada saama, sest kui õpilane eksib, saab ta kohe karistada. Sellele küsimusele andis põhjaliku vastuse õppealajuhataja Ene Kasak. Direktor Aivo Toomistu pidi vastama küsimusele, kes ja mida peaks tegema selleks, et Tallinna 32. Keskkool praeguse koolide edetabeli 50. kohalt aasta pärast vähemalt 10 kohta veel tõuseks. Räägiti kooli nime muutmisest ja tunti huvi, millal see otsus jõustub. Arutlusele tulid ka küsimused, kas koolile tuleb uus silt ja lipp, kas tulevikus on loota näiteks spordiklassi asutamist ja mis on saanud planeeritud koolivormist. IT-juht Erko Valdmets vastas küsimusele, kas on võimalik parandada wifi levikut klassides. Tunti huvi, kuidas on kooliga seotud otsuseid mõjutanud Õpilasesindus. Kooli majandusjuhataja Ants Ivask vastas küsimusele, kas oleks võimalik panna puhvetisse makseautomaat ja kuidas plaanitakse muuta õhku garderoobis hingatavamaks (eriti pärast tunde). Tunti huvi, mitu õpilast keskmiselt hommikul koolisöökla putru sööb. Õpilased muretsesid ka õpetajate tervise üle ja arvasid, et juhtkond kurnab õpetajaid kodutööde parandamisnõudega. Koos koolikellaga lõppenud pressikonverentsil rõõmustati asjaolu üle, et koolil on nüüd uuendatud koduleht, kuhu on kõik parandusettepanekud oodatud. Õpilaste pikk aplaus näitas, et juhtkond sai vastamisega hakkama.
Algklassidele andsid oma kooli päeva puhul tunde Õpilasesinduse 16 liiget. Tehti kooliteemalisi viktoriine, ringmänge, grupitöid, erinevaid esitlusi jm. Põhikooliklassidele toimus aulas muusikaline kontsert, kus oli üheksa etteastet nii põhikooli kui ka gümnaasiumi õpilaste esituses. Nende seas kõlas nii õpilaste omaloomingut kui ka tuntud lugusid.
Oma kooli päeva raames korraldati ka spordiüritus, kus võistlesid õpetajad ja
õpilased. Mõõtu võeti joonlauaga kooli nime kirjutamises, gloobuse
kandmises, kümne erineva toidu kiirsöömises, õpetajate nimede tundmises, täisvarustusega „Ümera mehe jooksus“, prillidega jalgpallivõistluses ja köieveos. Õpetajate algne edu sulas ning lõpuks tuli neil leppida õpilaste paremusega. Üritusele andsid värvi kohtunikud eesotsas algklasside õpetaja Marge Lossmanniga, kelle mahlakad kommentaarid lisasid üritusele vürtsi. Kavas oli ka võimlemisklubi Piruett ja spordiklubi Marcus tantsutüdrukute esinemine.

Oma kooli päeval on ikka meeles peetud nii endiseid õpetajaid kui ka praeguseid koolitöötajaid, kes olid kutsutud direktori kella veerand viie teele. Vastuvõtul andis kooli direktor Aivo Toomistu üle ka traditsioonilised tunnustused. 32. klubi liikmeks (töötanud koolis vähemalt 32 aastat) võeti vastu õpetaja Natalia Melis. Hinnaliste raamatutega tunnustas direktor järgmisi staažikaid õpetajaid: Kadri Pensa (töötanud koolis 35 aastat), Marge Lossmann ja Ants Ivask (töötanud koolis 20 aastat), Eha Aare, Elle Kase, Marika Peterson ja Kadri Ots (töötanud koolis 15 aastat), Leelo Jaanimägi ja Tiiu Kalve (töötanud koolis 10 aastat). Kolleegi auhinna sai õpetaja Helle Zimmer. Parimaks koolitöötajaks tunnistati administraator Laine Veskis. Koolivaimu hoidja auväärse tiitli sai õpilaste esitatud kooli puhvetipidaja Piret Piikmann ja direktsiooni ettepanekul endine õppealajuhataja Ants Rebane. Autasustatutele kingiti kunstitaiesed ja lilled.

Õhtu lõpetas suurejooneline tantsushow. Esindatud olid tantsustiilid flamenkost ja hiphopist kuni võistlus- ning showtantsuni. Lavale tulid õpilased nii kaasõpilaste, oma truppide kui ka õpetajatega. Lisaks esines ka vilistlane, näidati filmiklippi kooliga seotud mälestustest ning erilise žongleerimisetteaste tegi vahetusõpilane.
Kõigi ettevõtmiste päeva- ja õhtujuhid, fotograafid, filmijaid ning abijõud olid õpilased. Korraldusmeeskondadesse kuulusid nii tublid õpetajad kui ka juhtkonnaliikmed.
Aitäh kõigile!
Oli väga vahva ja meeleolukas päev!